ECPTS Hamburgis koos füsioteraapia tudengitega

 

Septembri viimasel nädalavahetusel toimus Euroopa Füsioteraapia Tudengite Konföderatsiooni (ECPTS e European Confederation For Physical Therapy Students) kohtumine Saksamaa suuruselt teises linnas Hamburgis. See oli ECPTSi viies kohtumine, kus osales rekordarv füsioteraapia tudengeid üle Euroopa. Esindatud oli Eesti, Leedu, Taani, Saksamaa, Prantsusmaa, Suurbritannia sh Wales ja Šotimaa, Iirima, Tšehhi ja lõunamaadest Rumeenia, Itaalia, Kreeka, Türgi ja Hispaania. Tudengilinn Hamburg paikneb Elba jõe ääres ja on seetõttu oluline sadam Euroopas, Rotterdami järel suuruselt teine. ECPTS-i miitingul osalenud tudengid said osa põnevast linnatuurist, kus saime teada Hamburgi ajaloo kohta sõdade ajal, õppisime arhitektuuri ning hamburgerite kohta (nii nimetatakse Hamburgis elavaid inimesi, ingl k hamburgers) ning kogesime kiiret ja säravat ööelu Hamburgi kesklinnas. Nii nagu oli kohtumisel esindatud nii mitu erinevat riiki, oli suur erinevus ka osalejate vanuses ja õppeastmes. Osalejate vanus oli vahemikus 19 ja 31 a ning mitmed tudengid nautisid endiselt õppimist, tehes seda juba doktorantuuris (välisriigis).

Lisaks sotsialiseerumisele oli nädalavahetuse peale jagatud ka mitmeid loenguid, töötubasid ja arutelusid. Kaks lektorit Hamburgi ülikoolist viisid läbi töötoa teemal puusaliigese proteesimine ja ACL-i rebendi ravi. Arutlesime gruppides erinevate lähenemisviiside  ja ravimeetodite üle enda koduriikides ning formuleerisime ühtse arvamuse, mille järgselt tutvustasid lektorid uusimaid uuringuid antud teemade kohta. Teadusartiklite tulemused olid üsna üllatavad ja enamasti erinesid tudengite arvamustest. Viimasel päeval toimus ECPTS-i senise juhatuse tagasiastumine ning asemele valisime uue toreda ning motiveeritud juhatuse, kus on esindatud Suurbritannia, Kreeka ja Tšehhi. Uus 5-liikmeline juhatus on täis värsket energiat ja tahet jätkata seni tehtud imelist tööd ning viia ellu oma ideid ning esindada kõiki füsioteraapia tudengeid Euroopas. Samuti jagati ülesandeid teistele soovijatele ja vabatahtlikele osalemaks ECPTS-i alalhoidmises ja edendamises. Võimalik oli, ja on, kaasa lüüa ECPTS-i kodulehekülje haldamises, info jagamises Facebooki ja Twitteri vahendusel, osaleda füsioteraapia tudengitele suunatud ajakirja ja uudiskirja loomises ja väljaandmises ning tudengite mobiilsuse edendamises Euroopas. Eesti füsioteraapia tudengid on ECPTS-i kohtumisel esindatud juba teist korda, esimene kord oli Belgias poolteist aastat tagasi. Mõlemad kohtumised on olnud väga meeldejäävad ja informatiivsed ning kasulikud uute kontaktide loomise näol teiste füsioteraapia tudengite vahel Euroopas.

Järgmine ECPTS-i kohtumine toimub tõenäoliselt Suurbritannias uuel aastal. Samuti toimub sügisel 2015. a Maailma Tervishoiu Tudengite Sümpoosium (The World Healthcare Student Symposium), kus on seekord ametlikult esindatud ka nende värske liige ECPTS. WHSS on suurim tervishoiuala tudengeid koondav 5-päevaline üritus maailmas ja seda korraldatakse kaks korda aastas. WHSS koondab kõikide tervishoiualadega seotud tudengeid nagu hambaarstid, proviisorid, õed, arstid jt ning nüüd ka füsioterapeudid. Sümpoosium on pühendatud päevakajalistele teemadele tervishoiuvaldkonnas, mille kohta õpitakse lektorite, töötubade ja kohalike asutuste külastamise kaudu.

Toetagem ECPTS-i kui füsioteraapia tudengite esindust Euroopas, et ka meie saaksime kunagi tähistada enda kahekohalist juubelit nii nagu seda teevad teiste tervishoiualade tudengite organisatsioonid. Rohkem informatsiooni ECPTS-i kohta nende koduleheküljelt: http://ecpts.weebly.com/

Kohtumiseni järgmisel ECPTS-i kohtumisel ja WHSS sümpoosiumil.

EFÜS-i juhatuse liige Hanna Kalajas

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga